شما در حال مشاهده‌ی بخش شبکه‌ی تست نوبیتکس هستید. این بخش صرفا برای آزمایش کار با سامانه بوده و معاملات و تمامی اعمال انجام شده در آن کاملا مجازی و تستی می‌باشند و ارزش مالی ندارند.

کارمزدها و هزینه خدمات

هدف ما ایجاد بستری شفاف برای معاملات شماست. به همین منظور تمامی هزینه‌ها و کارمزدهای بستر نوبیتکس را به صورت شفاف و دقیق به اطلاع کاربران می‌رسانیم. ثبت‌نام و استفاده از سامانه‌ی نوبیتکس کاملا رایگان می‌باشد و تنها طبق توضیحات مندرج در این صفحه، از برخی معاملات و اعمال مالی انجام شده در سامانه هزینه‌ی کمی به عنوان کارمزد کسر می‌شود.

کارمزد معاملات

کارمزد معاملات در سامانه نوبیتکس بصورت درصد از مبلغ کل معامله است و محاسبه‌ی آن بر اساس ملاحظات زیر صورت می‌گیرد. لازم به توضیح است که کسر کارمزد از معاملات باعث جلوگیری از ثبت معاملات صوری و مکرر خواهد شد و شرایط مطلوب‌تری را در بازار برای تمامی کاربران ایجاد می‌کند.

  • کارمزد معاملات در پلتفرم نوبیتکس بصورت درصدی از مبلغ کل معامله است و از هر دو سمت معامله گرفته میشود
  • کارمزد به صورت درصدی از حجم دارایی درخواستی محاسبه می‌شود. به طور مثال اگر به عنوان فروشنده، بخواهید در برابر بیت‌کوین، ریال دریافت کنید، کارمزد به صورت درصد از ریال دریافت می‌شود، و بالعکس؛ اگر به عنوان خریدار بخواهید با ریال خود بیت‌کوین خریداری کنید، کارمزد به صورت درصد از بیت‌کوین دریافت خواهد شد.
  • در هنگام ثبت معاملات از طریق سامانه‌ی نوبیتکس، مبلغ دقیق کارمزد برای آن معامله برای شما نمایش داده می‌شود.
  • کارمزد برای سفارشات میکر(بازارساز) و تیکر(سفارش‌‌بردار) متفاوت است. منظور از میکر کسی که سفارش خود را با قیمت مدنظر ثبت کرده و این سفارش در لیست سفارش ها قرار میگیرد. منظور از تیکر کسی است که از سفارش های موجود در لیست سفارش ها انتخاب نموده و با آنها معامله میکند. برای آشنایی بیشتر با مفهوم معاملات میکر و تیکر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. در زمان سفارش‌گذاری کارمزد تیکر نمایش داده می شود، اما اگر سفارش به صورت میکر در بازار ثبت و سپس انجام شود، کارمزد میکر کسر خواهد شد.

  • کارمزد برای معاملات انجام شده در بازارهای تتری و تومانی متفاوت است. منظور از بازارهای تتری، بازارهایی با مقصد تتر مانند بیت‌کوین/تتر و بازارهای تومانی، بازارهای با مقصد تومان مانند بیت‌کوین/تومان است.
  • پله های کارمزدی در نوبیتکس بر اساس حجم معاملات 30 روز منتهی به روز معامله تغییر می‌کند. محاسبات حجم معاملات سی روز گذشته، در ابتدای هر روز، ساعت 04:00-03:00 بامداد انجام و به‌روزرسانی می‌شود.
  • کارمزد معاملات در تمامی سطوح کاربری براساس حجم مبادلات سی روزه مطابق جدول زیر محاسبه می‌شود.
پله کارمزدی حجم معاملات ۳۰ روز گذشته تومانی تتری
میکر تیکر میکر تیکر
پایه کمتر از 100 میلیون تومان 0.2% 0.25% 0.1% 0.13%
VIP1 بین 100 تا 300 میلیون تومان 0.17% 0.2% 0.095% 0.12%
VIP2 بین 300 تا 1 میلیارد تومان 0.15% 0.19% 0.09% 0.11%
VIP3 بین 1 تا 5 میلیارد تومان 0.125% 0.175% 0.08% 0.1%
VIP4 بین 5 تا 20 میلیارد تومان 0.1% 0.155% 0.07% 0.1%
VIP5 بین 20 تا 80 میلیارد تومان 0.09% 0.145% 0.065% 0.095%
VIP6 بیش از 80 میلیارد تومان 0.08% 0.135% 0.06% 0.09%

واریز و برداشت رمزارز

کارمزد واریز و برداشت دارایی‌های دیجیتال به نوع کوین بستگی دارد و در حال حاضر به شرح زیر است:

نام شبکه هزینه برداشت حداقل قابل برداشت هزینه واریز حداقل قابل واریز
empty state icon
دریافت اطلاعات با مشکل مواجه شد.

لازم به ذکر است در واریز رمزارز باید دقت زیادی داشته باشید،‌ همچنین اطمینان حاصل کنید که اطلاعات کافی درباره شبکه رمزارز ها داشته و مبدا و مقصد مورد نظر از آن پشتیبانی میکنند. در صورت هر گونه اشتباه در ثبت اطلاعات یا شبکه‌ای که نوبیتکس از آن پشتیبانی نمی‌کند ممکن است دارایی شما از بین رفته و عملا بازیابی آن غیر ممکن بوده و نوبیتکس هیچ ضمانتی درباره آن ارائه نمیدهد. برای اطلاعات بیشر میتوانید مقاله‌ی زیر را مطالعه کنید:

شبکه ی انتقال ارز دیجیتال چیست و چرا باید به آن توجه کنیم؟

در صورت واریز در شبکه‌ای که نوبیتکس از آن پشتیبانی نمی‌کند؛ چه کنیم؟

نام شبکه هزینه برداشت حداقل قابل برداشت هزینه واریز حداقل قابل واریز
empty state icon
دریافت اطلاعات با مشکل مواجه شد.

واریز و برداشت ریال

کارمزد واریز 0.02 درصد با حداقل 120 تومان و حداکثر 4000 تومان است که توسط شبکه شاپرک از مبلغ واریزی شما کسر و مابقی مبلغ به کیف پول شما اضافه خواهد شد.

کارمزد برداشت ریال به دلیل هزینه‌های بانکی و درگاه بانکی برای تسویه، به صورت زیر می‌باشد:

میزان برداشت ریالی کارمزد برداشت
کمتر از 400 هزار تومان یک درصد میزان برداشت
400 هزار تومان تا 50 میلیون تومان 4000 تومان
بیشتر از 50 میلیون تومان 4000 تومان به ازای هر 50 میلیون تومان

پردازش تسویه ریالی نوبیتکس به شرح زیر است:

نوبیتکس برای تسویه ریالی کاربران نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرد تا فرآیند درخواست کاربران برای برداشت ریالی در کمترین زمان ممکن انجام شود. برای تحقق این موضوع، نوبیتکس با همکاری شرکتهای پرداخت‌یار، سعی در تسویه کوتاه‌مدت مبالغ ریالی خواهد کرد اما امکان وجود اختلال در این مسیر همیشه وجود داشته و نوبیتکس امکان تضمین تسویه ریالی در زمان کوتاه را نخواهد داشت. تسویه به صورت مستقیم به حساب مقصد در صورت نبود اختلال، انجام شده و شامل برخی از بانک های کشور از جمله بانک آینده، ملت، سامان، ملی و ... می‌شود.

درصورت فراهم نبودن شرایط ارسال مستقیم، روش دیگر مورد استفاده توسط شرکتهای پرداخت‌یار برای انجام درخواست برداشت ریالی کاربران، استفاده از پایا است که در این روش تسویه ریالی کاربران با توجه به سیکل‌های پایای بانکی کشور (ساعت 4 تا 7 صبح، 11، 14 و 19 روزهای غیرتعطیل) انجام می‌شود. باید در نظر داشته باشید که زمان «پردازش سیکل پایا از سمت بانک مرکزی» با زمان «واریز مبلغ درخواستی به حساب کاربر» متفاوت خواهد بود و عموما با تاخیر 30 تا 40 دقیقه‌ای انجام می‌شود.

همچنین با توجه به عدم تسویه وجوه واریزی توسط شرکت درگاه پرداخت شاپرک با شرکتهای پرداخت‌یار در روزهای تعطیل، پردازش تسویه ریالی در اولین روز کاری بعد از تعطیلات و در سیکل سوم پایا انجام خواهد شد. بنابراین در سیکل اول و دوم، اولین روز کاری پس از تعطیلات تسویه های ریالی پردازش نخواهند شد.

همواره امکان ایجاد اختلال پیش‌بینی نشده در عملیات تسویه ریالی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به مسدود بودن حساب مقصد و بازگشت وجه به حساب مبدا، عدم تسویه پایا در روزهای تعطیل، تاخیر در تسویه شرکت شاپرک با شرکتهای پرداخت‌یار و ... اشاره کرد. در چنین مواقعی تعیین وضعیت نهایی تسویه ریالی کاربران ممکن است بین 3 تا 7 روز کاری زمان‌بر باشد.